header

remax

گفتگو

parsmizbanads

به نظر شما چه قیمتی برای دلار در بازار آزاد مناسب است؟

نتایج

مـحـاسبـه ارزش واقعی سـکــه


انتخاب سکه:
قیمت دلار بازار: تومان
قیمت اونس جهانی طلا: دلار

ورود كاربر

هنوز ثبت نام نكرده اید؟ عضویت در سایت

نرخ بهره بانکی

interest-rates

PECLogo

نرخ علی الحساب مالیات عملکرد پیمانکاران به 3 درصد کاهش یافت

نوشته شده توسط Admin
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۱ بعدازظهر

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: نرخ علی الحساب مالیات عملکرد پیمانکاران از ۵درصد به 3 درصد کاهش یافت.

خبرگزاری فارس: نرخ علی الحساب مالیات عملکرد پیمانکاران به 3 درصد کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رسانه مالیاتی ایران، براساس قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی داخلی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم ، پنج درصد مالیات علی الحساب دریافت کنندگان وجوه به سه درصد کاهش یافت.

علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه‌ای، احکام مالیاتی مرتبط با قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم را اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده است: در ماده 104 قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، عبارت « پنج درصد ( 5 % ) آن به عنوان علی الحساب مالیات مؤدی ( پرداخت کنندگان وجوه ) کسر و ظرف سی روز » حذف و عبارت « سه درصد (3 % ) آن به عنوان علی الحساب مالیات مودی ( پرداخت کنندگان وجوه ) کسر و تا پایان ماه بعدی » جایگزین می‌شود.

دیگر احکام مالیاتی مندرج در قانون مذکور بدین شرح است : ماده 9 – کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (2) این قانون که طرف قرارداد با پیمانکاران و مهندسان مشاور می باشند، مکلفند مالیات و عوارض مربوط به هر صورت وضعیت را ظرف یک ماه از دریافت صورت وضعیت پرداخت نمایند، در غیر این صورت دستگاه مذکور ، مشمول پرداخت اصل مالیات و عوارض متعلق و جریمه های مربوط به آن می‌شود.

ماده 10- دولت مکلف است به منظور تسریع در پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح های صنعتی و معدنی در چارچوب بودجه سنواتی اوراق مشارکت منتشر نماید .

این اوراق می تواند در بورس اوراق بهادار معامله شود و برای پرداخت مالیات و خرید شرکت های دولتی از سازمان خصوصی سازی مورد استفاده قرار گیرد.

ماده 12- کارگران ایرانی اعزامی موضوع قراردادهای صدور خدمات فنی به خارج از کشور به شرط داشتن گواهینامه شغلی از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت هر گونه عوارض و مالیات معاف می باشند.

ماده 17- افزایش سرمایه بنگاه های اقتصادی ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های آنها ، از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به مدت پنج سال از شمول مالیات معاف است مشروط بر آن که متعاقب آن به نسبت استهلاک دارایی مربوطه و یا در زمان فروش ، مبنای محاسبه مالیات اصلاح شود و بنگاه یاد شده طی پنج سال اخیر تجدید ارزیابی نشده باشد.

آیین نامه اجرایی این ماده به وسیله معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری وزارت صنعت ، معدن وتجارت تهیه می شود و حداکثر ظرف شش ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد .

بنابراین با عنایت به مقررات قانون فوق الذکر از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون مذکور (25/6/91 ) پرداخت های مشمول مالیات تکلیفی موضوع ماده 104 قانون مالیات های مستقیم و موارد اضافه شده در اجرای تبصره (5) ماده مذکور ، توسط اشخاص صدر این ماده مشمول کسر سه درصد ( 3%) علی الحساب مودی می‌باشد که می باید پرداخت هر ماه حداکثر تا پایان ماه بعد به حساب اداره امور مالیاتی واریز شود.

پرداخت های انجام شده قبل از لازم الاجرا شدن این قانون از حیث میزان علی الحساب مالیات قابل کسر و موعد پرداخت تابع مقررات قبل از اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم است.

bamdadi

doornama

economic-calander

technical-tala

estekhdam

narcis کیش ایر bcg محک همایش گستر عالی گفتگو جواهری سالاری

اخبار

 • شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۲ بعدازظهر اخبار

  سرمایه‌گذاران بیش از آنکه مشغول سقوط جهانی بهای نفت، دلار قوی امریکا، بحران در یونان یا تغییر نرخ از سوی فدرال رزرو امریکا باشند درگیر چین می‌شوند که دلایل درست و به جایی دارد.

  ادامه مطلب...
 • شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۰ بعدازظهر اخبار

  در حالی که قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح خود در 5 هفته گذشته رسیده است ولی برخی پیش بینی کنندگان تحولات بازارهای بین المللی بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا قطعا نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله به ضرر قیمت جهانی طلا خواهد شد.

  ادامه مطلب...
 • شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۸ بعدازظهر اخبار

  قیمت جهانی طلا روز جمعه پس از انتشار گزارش مربوط به کاهش رشد تولیدات صنعتی چین با افزایش چشمگیری روبرو شده و به بالاترین سطح در 5 هفته اخیر رسیده است.

  ادامه مطلب...
 • شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۰ بعدازظهر اخبار

  درمنطقه خاورمیانه و خلیج فارس معمولا هزینه های تولید دو تا 5 دلار بیشتر نیست اما در کشوری مثل آنگولا ممکن است به 40 دلار نیز برسد.    

  ادامه مطلب...
 • شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷ بعدازظهر اخبار

  در شرایطی که نگرانی‌ها در مورد اقتصاد چین در پی انتشار شاخصی در باره فعالیت کارخانه‌ای در این کشور که پایین‌ترین حد در شش سال گذشته را نشان می داد، افزایش یافته است، بورس شانگهای روز جمعه باردیگر سقوط کرد و با کاهش بیش از چهار درصدی ارزش شاخص کل به کار خود پایان داد.

  ادامه مطلب...